O nas

Co nas wyróżnia?

Nasze Przedszkole powstało w odpowiedzi na potrzebę wprowadzenia innowacyjności i wysokiej jakości w edukowaniu i wychowywaniu najmłodszych.

Naszą misją jest otoczenie każdego Dziecka jak najlepszą opieką i stworzenie  warunków niezbędnych dla jego prawidłowego rozwoju.

Językowo-artystyczny profil placówki

Uwrażliwiamy Dzieci na piękno otaczającego nas świata. Ucząc języka ojczystego, języka angielskiego, rytmiki, bawiąc się w teatr, tańcząc i śpiewając dzieci poznają różne formy ekspresji, wyrażają swoje emocje oraz odkrywają swoje talenty artystyczne.

Renoma i doświadczenie

Stosujemy sprawdzone i wiarygodne programy dydaktyczne w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

Zielone otoczenie i własny, bezpieczny plac zabaw a także nowoczesne sale i gabinety 

Przedszkole  ma własny, dostosowany plac zabaw. Jest usytuowane w zielonym otoczeniu Doliny Silnicy, która inspiruje do zabawy i nauki.

Nowocześnie  zaaranżowane sale,  wyposażone w sprzęt multimedialny, programy edukacyjne, pomoce i zabawki powodują, iż nauka w Naszym Przedszkolu dla każdego dziecka staje się wspaniałą, kreatywną  zabawą.

Specjalistyczne gabinety, dostosowane do potrzeb najmłodszych wspomagają terapię logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną, integracji sensorycznej, biofeedback , uwagi słuchowej wg metody prof. A.Tomatisa, muzykoterapię oraz bajkoterapię.

Świadoma kadra, wspierająca rozwój dziecka

Wszystkie nasze nauczycielki posiadają odpowiednie kompetencje pedagogiczne i wychowawcze. Stosujemy koncepcję wychowania wg Thomasa Gordona (twórcy programu „Wychowanie bez porażek”) oraz Adele Faber i Elanie Mazlish (autorek m.in. znanej i cenionej na polskim rynku książki pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”). Uczymy dzieci rozpoznawania i wyrażania własnych uczuć oraz jak budować prawidłowe relacje z innymi.

Zdrowe żywienie

Oferujemy dzieciom zdrowe i smaczne posiłki uwzględniając diety.  W naszej  kuchni przygotowujemy śniadania i podwieczorki a dwudaniowe obiady serwuje sprawdzona kuchnia cateringowa. W ramach propagowania świadomego odżywiania, umożliwiamy dzieciom wspólne przygotowywanie potraw oraz wypieków.

Otwartość na rodziców

Proponujemy zajęcia otwarte, warsztaty, pikniki, tak by każdy Rodzic mógł przyjrzeć się pracy przedszkola ”od wewnątrz” i zobaczyć swoje dziecko w grupie przedszkolnej.

Zadzwoń lub napisz już teraz – umów się spotkanie!

Zajęcia  adaptacyjne

Dla nowo przyjętych dzieci organizujemy zajęcia adaptacyjne.

Zajęcia adaptacyjne to sposób na łagodne wprowadzenie Dziecka w świat naszego Przedszkola. Dzięki nim unikną Państwo trudności przy rozstaniu, kiedy Dziecko samodzielnie zacznie uczęszczać do Przedszkola.

Na zajęcia zapraszamy Dzieci razem z mamą, tatą lub inną bliską osobą.

Nasza propozycja to nie tylko szansa na udana adaptację. To także sposób na aktywne i twórcze spędzenie czasu. Podczas wizyty w Przedszkolu, trwającej 2h, między godziną 10.00, a 12.00, Dziecko ma okazję poznać panie Wychowawczynie i rytm dnia przedszkolnego. Prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zabaw umuzykalniających, plastycznych i ruchowych są dla Dziecka namiastką realnego czasu spędzanego w Przedszkolu. Przewidywany czas adaptacji to 5 dni.
Po podpisaniu umowy zajęcia adaptacyjne są nieodpłatne.